Vonné tyčinky a jejich rozdělení

Výroba vonných tyčinek je starodávné posvátné umění. Vonné tyčinky se připravují z čistě přírodních surovin jakými jsou sušené květy, byliny, santalové dřevo, kůra exotických stromů atd., které se nejdříve rozemelou na velmi jemný prášek. Dále se přidávají esenciální vonné oleje a med, čímž se získá velice jemná pasta, která se ručně rolováním nanáší na tenká bambusová dřívka. Poté se vonné tyčinky rozloží a nechají vyschnout na slunci. Řádné a pečlivé vysušení trvá až několik dní.

Vonné tyčinky se používají v aromaterapii a je dokázáno, že působí antistresově a uklidňují naši mysl.
Vonné tyčinky se používají již tisíce let při chrámových obřadech. Můžeme se o nich dočíst ve starodávných védských písmech, že vonné tyčinky obětované Božstvům v chrámu dokážou osvobodit živé bytosti z těl duchů a vytvořit atmosféru oddanosti a lásky.

Vonné tyčinky čistí a dezinfikují ovzduší od všech různých baktérií a mikrobů.

Indické vonné tyčinky – převážně mají bambusovou štěpinu a mají asi největší spektrum vůní, které ja často velmi výrazné a tak se nejčastěji používají v nejen čajovnách převážně na provonění prostorů a navození atmosféry.
Japonské vonné tyčinky – jsou považovány za nejkvalitnější vonné tyčinky. Vynikají svoji jemnou vůní a výrobou. Vyrábějí se čistě s přírodních esencí.
Nepálské a tibetské vonné tyčinky – patří mezi nejtradičnější, jelikož jsou vyráběné dle starodávných receptur. Jsou převážně bez štěpiny a jde o směs bylin, která ve Vás navodí prostředí budhostických chrámů.
Čínské vonné tyčinky – jsou nanášeny na bambusovou štěpinu a jsou perfémovány čistě přírodními oleji.